Merkez Mah. Seyhan Cengiz Turhan Cad. No:1 Eskipazar / Karabük
trende

Windows Dosya Gezginine Reklamlar Geliyor!

Windows Dosya Gezginine Reklamlar Geliyor!

Günümüzün en hudut bozucu şeylerinden birisi olan reklamlar, artık kabullensek de kabullenmesek de akla gelebilecek her noktada karşımıza çıkıyor. Evet, şu anda kullandığımız pek çok şeyi ‘kullanabilmemizin’ nedeni de şirketlerin bu reklamlar sayesinde kazandığı para olsa da bugün Microsoft, reklam konusunu bir adım öteye taşıyan tartışmalı bir bilhassa karşımıza çıktı.

Windows Insider kullanıcıları, Windows 11’in belge gezgininde ziyadesiyle hudut bozucu olması garanti olacak bir bilhassa karşılaştı. Kullanıcılar, belge gezgininin orta yerinde bir reklam çubuğuyla karşılaştı. Reklam çubuğu, şimdilik ‘kabul edilebilir’ bir noktada ve bağlamda gözükse de bu durum, reklamlarla dolu bir Windows geleceğine dair endişeye yol açtı.

Windows belge gezgininde gözüken o reklam:

“Microsoft, explorer’a (Dosya Gezgini) reklam eklemeye başlarsa kimi beşerler çıldıracak.”

Paylaşılan ekran imgesi, kullanıcıların ‘Belgeler’ klasörüne eriştiklerinde çıkan reklama yer veriyordu. Bu reklam, Microsoft’un bir öteki eseri olan Microsoft Editor’a ilişkin bir reklamdı. Reklamda “Evraklar, e-posta ve internette Microsoft Editor’ün gelişmiş yazım teklifleriyle inançla yaz” sözleri yer alıyordu.

Kelam konusu reklam, Dokümanlar klasörü ve bu klasörde bulunabilecek içerikler düşünüldüğünde aslında kabul edilebilir ve anlamsız bir reklam değildi. Ama ana bahis, belge gezginine artık reklamların geldiği gerçeğiydi. Şu noktada Windows’taki reklamların geleceğine ait öbür bir paylaşım ya da yorum bulunmuyorken reklamların Windows’a kesin olarak geleceğini de söylemek yanlış olur. Çünkü bu ekran imajının alındığı Windows Insider, sadece yeni özelliklerin test edildiği ve başarılı sonuçlar elde edildiği takdirde son sürüme aktarıldığı bir platform olarak vazife görüyor.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: