Merkez Mah. Seyhan Cengiz Turhan Cad. No:1 Eskipazar / Karabük
trende

Çaycı Hüseyin’e mavi tik şoku: Dolandırıldı ve hesabı çalındı!

Çaycı Hüseyin’e mavi tik şoku: Dolandırıldı ve hesabı çalındı!

Çocuklar Duymasın dizisinde canlandırdığı “Çaycı Hüseyin” karakteriyle tanınan Alpaslan Özmol, toplumsal medyada dolandırılma şoku yaşıyor. Ferdî toplumsal medya hesabına mavi tik almak isteyen Özmol, binlerce lirasını dolandırıcılara kaptırdı.

Çaycı Hüseyin öldü” üzere haberlerle toplumsal medyada viral hale gelen Alpaslan Özmol, artık de dolandırılmasıyla toplumsal medyanın gündeminde. Toplumsal medya hesabına ‘mavi tik’ almak için 1000 TL üzere para gönderen Özmol, dolandırıldığını anlayınca soluğu Gemlik Cumhuriyet Başsavcılığında aldı.

Çaycı Hüseyin’e mavi tik dolandırıcılığı

“Çaycı Hüseyin” karakteriyle tüm Türkiye’nin yakından tanıdığı Alpaslan Özmol, Instagram hesabını doğrulamak için 20 yaşındaki İbrahim Temiz’le irtibata geçti. Temiz’in 1000 lira ölçüsünde para istediğini belirten Özmol, hesabını almak için tekrardan 2500 lira göndermesi istenildiğinde dolandırıldığını fark etti.

View this post on Instagram

A post shared by Alpaslan Özmol (@alpaslanozmoll)

Toplumsal medya dolandırıcılığı sonrasında Gemlik Cumhuriyet Başsavcılığı iddianame düzenledi ve Gemlik 3. Asliye Ceza Mahkemesinde dava açıldı. Alpaslan Özmol bahisle ilgili şu tabirleri kullandı:

“Ben sanığa banka üzerinden bin TL para gönderdim. Kelam konusu parayı hesabıma mavi tik alınması ait vermiştim. Sonrasında bana 2 bin 500 TL daha verirsen hesabımı geri verebileceğini söyledi. Arka niyetli olduğunu anladım. Sonrasında bağlantısı kestim. Ardından sanıktan şikayetçi oldum.”

Kendisini dolandırdığı gerekçesiyle İbrahim Temiz’in cezalandırılmasını istediğini söyleyen Çaycı Hüseyin, hesabını geri alamadığını ve yeni hesap açmak zorunda kaldığını lisana getirdi. Mağduriyetin giderilmesi için toplumsal medyadan da davette bulundu.

Mersin’de yaşadığı tespit edilen 20 yaşındaki İbrahim Pak ise kendisine atılan suçlamayı kabul etmedi. Dolandırıcılık teziyle yargılanan İbrahim Pak için 6 yıla kadar mahpus cezası ile cezalandırılması istendi.

Pekala ya siz Çaycı Hüseyin dolandırılma argümanı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından ya da SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: